Nemanau, kad čia buvo paskelbta daug receptų su žiediniais kopūstais, išskyrus keletą klasikinių sriubų ir keletą kūrybiškesnių, pavyzdžiui, su sansho. Tikiu, kad šią žiemą suvalgėme šiek tiek daugiau žiedinių kopūstų nei įprastai, nes juos taip lengva paruošti ir greitai paruošti.

Visada buvau kokoso, visko, kas yra kokoso, gerbėja, o kadangi grįžome iš Fidžio, turiu pasakyti, kad esu dar didesnis gerbėjas. Iš kelionės parsivežiau gryno kokosų aliejaus, sužinojome ir pamatėme, kaip iš žalio kokoso gaminamas kokosų pienas ir grietinėlė. Neabejotinai, kokosų kremas sandėliuko lentynoje be trūko nuo mūsų sugrįžimo.

Taigi vakar vakare, kai ieškojau recepto, kaip paruošti turimą kalafiorą, pagalvojau apie tai: kokosų kremo karį su tik žiediniais kopūstais. Ir taip puikiai pavyko… Norėjau pasidalinti receptu.

Patiekiau su itin plokščiais pikantiškais blynais ir šviežiomis salotomis.

Aštrus žiedinis kopūstas kokosų piene

  • 1 žalias žiedinis kopūstas
  • 1 pakelis kokoso kremo (200g)
  • 1 šaukštelis kario miltelių
  • 1 šaukštelis tarkuoto šviežio imbiero
  • 1 šaukštelis kepimo aliejaus

Žiedinį kopūstą nuplaukite ir supjaustykite žiedynais. Į keptuvę supilkite aliejų ir įkaitinkite iki vidutinės ugnies. Sudėkite žiedinį kopūstą ir nuolat maišydami kepkite ant stiprios ugnies apie 5 min. Sudėkite karį ir imbierą. Virkite po dangčiu dar 5 min. Įmaišykite kokosų pieną ir virkite dar 3 minutes ant stiprios ugnies, karts nuo karto pamaišydami. Tarnauti.

Taip pat gali puikiai derėti su basmati ryžiais.